KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229490

nr 1522 9490

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 69, landskap, 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 februari 2023
kl 19:13:49

20/2 18:34:32 1      Vinnande bud

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström