KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229490
nr 1522 9490
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 69, landskap, 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:13:49
20/2 18:34:32
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström